100 років прем’єри “Щедрика” в Лондоні

УВАГА! УВАГА! УВАГА! СТАТТЯ У ПРОЦЕСІ ПІДГОТОВКИ….. Відзначення 100-річчя прем’єри “Щедрика” у Великобританії відбулося в два етапи: 12 січня 2020 під час Колядок при свічках у Катедральному храмі Пресвятої Родини УГКЦ в Лондоні та 26 січня 2020 під час Літературно-мистецької етно-коляди “Від Введення до Стрітення” в Громадському Центрі Української Культури.

У заступника голови Кам’янця-Подільського об’єднання товариства «ПРОСВІТА» імені Тараса Шевченка п. Анатолія Паладійчука та його дружини виникла чудова ІДЕЯ – відзначити “100-річчя прем’єри “Щедрика” у Великобританії” спільно з українцями Великобританії. А надихнула їх до цього журналістка, авторка і куратор проекту «Світовий тріумф «Щедрика» — 100 років культурної дипломатії України» Тіна Пересунько. З пропозицією створити телеміст Кам’янць-Подільський – Лондон пан Анатолій звернувся до Катедрального церковного хору УГКЦ «Промінь Надії» в Лондоні та до п. Дарії Склярик з Управи лондонського відділу СУБ. Однак зійшлися на думці – провести своєрідний флешмоб. Зробити відеозапис «Щедрика» у різних виконаннях на наших спільних колядах в Лондоні та розмістити його в ютюб і передати естафету до Кам’янця-Подільського, звідки Українська республіканська капела вирушила у своє успішне дипломатичне турне. 12 січня під час Колядок при свічках Катедральному храмі Пресвятої Родини УГКЦ в Лондоні була можливість насолодитися мелодією «Щедрика» у виконання церковного хору «Промінь надії» (диригент Петро Кочанський), Родини Пасічник та всесвітньовідомої української арфістки Аліни Бжежінської.

А 26 січня, мали ще одну приємну нагоду – продовжити нашу насолоду під час літературно-мистецької, пізнавальної етно-коляди «Від Введення до Стрітення», ще раз почути мелодії «Щедрика» у виконанні чарівного Церковного хору Катедрального Собору Святого Преображення Господнього УАПЦ Лондон (диригент Інна Ружева), защедрувати при їхній підтримці разом із залом і таким чином долучитися до важливого історичного моменту, до спільного ювілейного відзначення 100-річчя прем’єри «Щедрика» в Лондоні та до проекту Тіни Пересунько «Світовий тріумф «Щедрика» — 100 років культурної дипломатії України».

Відеозапис проводили Валентин та Дарія Склярик.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*