Фестиваль хорового мистецтва: нова мистецька місія 28.12.2019

100-річчя культурної дипломатії України, 100-річчя світового тріумфу «Щедрика», 100-річчя кам’янецького періоду Української республіканської капели продовжується! Новий фестиваль, який заплановано провести у вересні 2020 року, покликаний висвітлити тему хорового мистецтва.

28 грудня 2019 з цієї нагоди в міського голови Михайла Сімашкевича відбулася зустріч з представниками міського товариства «Просвіта», директором дитячої хорової школи Іваном Нетечею, авторкою проєкту «Світовий тріумф «Щедрика» — 100 років культурної дипломатії України» Тіною Пересунько. Презентовано ідею великого проєкту, який заплановано реалізувати у вересні 2020 року. Йдеться про фестиваль хорового мистецтва імені Олександра Кошиця. Робоча назва – «З піснею через світ».

Місяць проведення обрано не просто так. 12 вересня виповнюється 145 років від дня народження Олександра Кошиця. А 16 вересня 1919 року саме з Кам’янця-Подільського, коли місто було тимчасовою столицею УНР, Симон Петлюра надіслав листа Кошицю про своє задоволення місією капели.

Нині в рамках фестивалю розглядається кілька заходів. Зокрема, встановлення на залізничному вокзалі пам’ятного знаку про те, що в лютому-березні в Кам’янці доформовувалася капела, проводилися репетиції «Щедрика», звідки він і поїхав у світове турне; відкриття експозиції до 100-річчя культурної дипломатії України, капели та її кам’янецького періоду, а також виставка.

Щодо самого фестивалю, то заплановано до міста привезти найбільші хорові колективи країни. Однак їх кількість буде залежати від фінансування. Саме тому організатори планують подавати свій проєкт на отримання гранту від Українського культурного фонду.

Далі – більше. Слідкуйте за новинами.

ДЖЕРЕЛО: 1)

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*